Назад Зміст Далі
Показати/сховати текст

Іграшки

Я живу з сусідами у великій коробці на горищі. Кожен із нас має свої окремі кімнати зроблені з газети. Живемо ми, весело спілкуючись.

Хоча іноді бувають і суперечки, а іноді і сварки. Зазвичай вони виникають стосовно зовнішності. Кожна із нас вважає себе найвродливішою.

Я, наприклад, велика, червона і вся вкрита різнобарвними візерунками. Я вважаю, що червоний колір найяскравіший і найкрасивіший. Але моя сусідка впевнена, що найгарніший колір - синій. А як же ж! Вона синього кольору і не може об'єктивно до нього ставитись. У мене є десять однодумців. Нас називають червоним угрупуванням. Взагалі - то всього у нашій коробці сім угрупувань: сині, зелені, оранжеві, золоті, блакитні, срібні та жовті. Кожне угрупування вважає себе найліпшим. Ми відрізняємось також за формою, тому угрупування мають ще і підгрупи. Наприклад: жовті круглі чи зелені спіральні або зелені будиночки. Перемагають у конкурсі "найліпше угрупування" ті, найбільшу кількість яких виберуть із коробки.

Якщо виберуть найбільшу кількість червоних, що найчастіше і відбувається, то червоні перемогли, якщо зелених, що рідко трапляється, то зелені, якщо виберуть когось однакову кількість, то перемагають ті, кого розмістять на найпочесніших місцях. Вибір найкращих відбувається раз на рік. Коротше кажучи, живемо ми весело. Я голова свого червоного угрупування, бо я найбільша за розміром, та ще тому, що в мене є бантик. Які привілеї у переможців, запитаєте Ви?


А привілеї такі, що переможці цілий рік живуть на самому верхньому поверсі нашої коробки і на них цілий рік ніхто зверху не тисне. Доречі, наступні вибори відбудуться завтра, тому ми всі дуже нервуємо.

- Петрику, дивись яку гарну ялинку купив тато! Вона велика і на неї умістяться, мабуть всі іграшки!

Петрик заскочив у кімнату:

-Так, вона дійсно дуже велика. Я думаю, що прийдеться купувати нові іграшки.

-Так, ти маєш рацію. Завтра підемо в магазин і придбаємо гарні іграшки. А поки що давайте дістанемо і розвісимо ті, що вже є.

Велика коробка помандрувала у вітальню і відкрилась. Із неї почали діставати ялинкові прикраси і розвішувати на гілках ялинки.

-Ну ось! Я на самому почесному місті, на самій центральній гілці. Так! А як там мої однодумці? Ага, бачу, теж займають непогані місця. Ха, а ось зеленим не пощастило, вони майже всі у середині ялинки і їх ніхто не побачить!

-Ну, здається червоні знову перемогли! Але що це? Хто вони такі? Що за угрупування таке? Чого це їх розміщують на найвигідніших місцях? Куди це мене переміщують? Навіщо мене селити глибше у ялинку? Хто це тепер на моєму місці? Друзі! У нас сильні конкуренти з'явились і їх багато! Що будемо робити?

-А що робити? Будемо знову сперечатись весь наступний рік та сподіватись, що хтось із них розіб'ється. Може тоді хоч по кількості переможемо?

-Відповіли іграшки із червоного угрупування.


Ольга Лапушен

мал. А. Лапушен

журнал Котя

© Тарас Капущак, ідея, впорядкування, художнє оформлення, 2009
Контакти: info@kazka.in.ua

журнал Котя